Březen 2007

Týden ve znamení aspektů všeho druhu

27. března 2007 v 21:21 | Mislav,woe!
Tak například včera jsem se dozvěděl na přednášce z geografie volného času, že ve svém uvažování nesmím zapomínat na "konkrétní prostorový aspekt". V souvislosti s masivním budováním rekreačních center a zařízení v období Říše, pro příklad uveďme lokality Rügen a Wolfschanze (pro ne-němčináře "Rujána" a "Vlčí doupě") pak nesmíne ani opomíjet fakt, že "všechno (rozuměj včetně rekreace, turismu a volného času) má své historické aspekty". Mezi řádky pak zaznělo něco ve stylu - ať se nám to líbí nebo ne.
Dnešek pokračoval ve stejném duchu, pouze s časovou, místní a personální obměnou. Kolik aspektů může mít jedna humanitární mise v Jižním Súdánu, toho bych se nikdy nenadál. Aspekty bezpečnostní, sociálně-kulturní, ekonomické, dopravní, vojenské etc. můžeme myslím rovnou přeskočit, neb jsou samozřejmé. Zazněly však také aspekty dovozu (pro Pawlicka s Válcem - "import"), vývozu (pro Pawlicka s Válcem - "export"), provozu, vozu (šlo především o Toyotu Land Cruiser a Land Rover, a jednu kozu). Dále aspekt období dešťů, aspekt období sucha, personální aspekt, aspekt kmenový, aspekt velikosti balíků s potravinami, aspekt lékařské péče, resp. nelékařské péče, aspekt nečekané smrti vůdce osvobozenecké armády, aspekt vůdce osvobozenecké armády, aspekt osvobozenecké armády, aspekt armády, aspekt polygamie, aspekt polyandrie, aspekt polyanimie, aspekt (ne)perspektivy, aspekt způsobu (ne)vedení boje, aspekt (ne)zájmu světových velmocí, (ne)mocí, (ne)močí (of course naturally), aspekt (ne)aktuální (ne)úrody, aspekt boje mezi klanovými rody.
Aspekt hodujících hyen. Aspekt (ne)lidských hyen. Aspekt toho, že málokdy se podaří najít neporušený hymen. Aspekt státních hymen. Aspekt domorodých jmen. Aspekt (ne)kovertibility měn. A neroste tam ani len (nielen).
No zkrátka - co si budem povídat. Aspekt, kam se podíváš. V této souvislosti pak jen vyjadřuji své pozastavení a zklamání nad tím, že slovo diskurs zaslechl jsem na své alma mater poprvé a od té doby naposledy minulou středu, kdy nám přednášel vážený pan ing. Žák, předseda RRTV o ohrožení demokracie současnými medii (Tento odstavec je pochopitelně samoúčelný, jak jste již jistě poznali - má za cíl pouze pozdravit na dálku Think tank české kultury - Waiderse s Corwexem. Bratři, symbolicky vám mávám do kamery, neb jsem to slíbil).

Thááák

23. března 2007 v 13:27 | Mislav,woe!
a je to! Je to za náma. Byla to fuška, ale tak co, jednou za čas, proč ne?

Ad komentáře k předchozímu příspěvku:
Nemáš pravdu Válče, nemáš pravdu. Za prvé si pro příště velmi dobře rozmysli výraz "konkubína", pokud ho budeš chtít použít v této souvislosti. Za druhé nikdo se neurazil, nikdo nežárlí, nemá k tomu pražádný důvod. Ty jsi tady ani nebyl, neznáš prostředí, výchozí podmínky, neznáš všechno co bylo, takže ani nemůžeš vyvozovat závěry. Není mým problémem, že si neuvědomuješ spacifikum každé konkrétní situace. Nemohu za to, že se celý život neobejdeš bez škatulkování, řazení do šuplíčků a podšuplíčků a nadšuplíčků,bez přesného vymezení čehokoliv. Tak to prostě - je. A žádám tě o rozumný přístup, ne tak zbytečně konfrontační a nekonstruktivní.jako ve svém komentáři. Je ještě hodně věcí které musíš pochopit. Ač si to nehodláš připustit, tak ve své podstatě ták veskze hm zkrátka a dobře nevíš NIC (zvládl jsi?). A věř tomu, že to poslední z čeho bych měl radost, by bylo někomu úmyslně bránit ve štěstí, když do toho sám nejsem zainteresován, a to nejsem. Zkus ten svět brát s trochou pokory. Jak se říkávalo v ČSLA - "není všechno co se třpytí...".

Symbolicky do stolu

21. března 2007 v 18:22 | Mislav,woe!
Milí mladí krásní čtenáři i velkočtenáři´s!
Události se pohnuly jistým směrem a já sem nucen, ano, opravdu výslovně nucen okolnostmi, realizovat toto optaření. Snažně a důrazně zároveň prosím vás, od této chvíle neposkytujte jakékoliv informace týkající se osobních aspektů mého života zejména bloggerovi s přezdívkou "Válec", příp. "Hálec Válec Ovečka". Pevně věřím, že mou důvěru ve vás kladenou nezklamete. Opravdu nejsem z celé situace nadšen, uznávám že připomíná spíše frašku. Co se týče záležitostí interpersonálních či majetkových, tak nedochází k žádným změnám. Jde pouze o čistě utilitární opatření, které má zabránit možným nepříjemnostem v budoucnu.

P.S. Při této příležitosti připomínám první výročí krachu jednoho potenciálně báječného celoživotního vztahu.

P.S.S. Ignore St. Patrick´s Day - you´ll be better man !

In The Flesh

14. března 2007 v 21:28 | Mislav,woe!
Já si myslim že ty reklamy to je takovej maják, jo. Taková jakože navigace. Je to takové naše malé, antropogenní sluníčko, který nás jako hřeje, dává nám dobrou náladu, a vůbec. Já sem za to rád že mi ji sem dali. Bylo to tu takový zakonzervovaný, zatuchlý, nepohyblivý. Takový jakoby katakomby. A hle, najednou - akce, dynamika, nový svěží vítr, neotřelé příístupy, nápady, holínky hospodáře Hanáka, humus.

PoděkHování

10. března 2007 v 23:37 | Mislav,woe!
Komančům, že mne přijali za svého. Orlické přírodě, že mne přijala za svého. Paní v trafice v Rokytnici, že mi prodala svou poslední medovinu, kterou jsem přijal za svou. Oudolíčku za to, že si tam člověk může řvát z plných plic a neruší vůbec nikoho včetně zvěře. Okolnostem, že mi umožnily spát po takřka deseti lety se čtyřmi muži na jedné posteli. Bučovi, že mne seznámil s tak fenomenálně natočeným filmem, jakým bezesporu PRIME CUPS je. Lauře Lion za jednu z hlavních rolí. Válcovi za Kufr. Schickelgruberovi za "Pan Čela", žebřík v posteli, pád do potoka, Honivý Jazyk (říká mi pojď mi) atd. Píkovi a Gaspardovi za to že to sou klasici. Sobě, že sem tam s nima vydržel neskutčných 23,5 hodiny. Kopejdovi za "bendlovinu". Za titulek v To čili za 4 kila kvalitní koziny. Črtníčkovi za Risk a Izerovi za RISKHUJ! Za Lisadžusovi křivky. A samozřejmě - za lis na ovoce...
DĚKUJIZAPOZORNOSTH!

Dozvuk předchozího příspěvku

6. března 2007 v 23:26 | Mislav,woe!

Jogging

6. března 2007 v 22:43 | Mislav,woe!
Dnes večer při činnosti zvané též někdy "jogging" došlo mi, že tuto provozuji vždy když si nerozumíme/hádáme se/přeme se atd. také mi došlo že příspěvky na blog vznikají rovněž během. Během. Také jsem si uvědomil, během, jak málo se koukáme na hvězdy. Nemyslím ty, které nehasnou. No...a ještě něco sem chtěl, a to už sem zapoměl. Pomni...aha, takže asi zapomněl. Jo už vim. Tak má to logiku, to spojení nepochopení a energetického výdeje, kyslíkového dluhu (umořování dluhu, reparace pluhu...). Mno. jo už vim. Páč tu energii ze sebe nějak dostat musim. Ale ty sportovci musej mít těžkej život. Usnout u toho neni těžký. Těžký je mečet. To sem já nedokázal. Rozloučil bych se oblíbenou myšlenkou z písně valmezské (pro Válce: VALmezské), myšlenkou v mém současném krátkodobém diskurzu nade vši pochybnost aktuální: "Kterou? A já přece žádnou!" (nebo všechny?)....